Ara Karton Fiyatları | Ara Karton | Koli Ekspres

Ara Karton

Ara karton, genellikle kolilerin içerisinde kullanılan ve malzemeleri ayırmayı sağlayan kartonlara verilen isimdir. Ara karton ürününün pek çok sektörde kullanılır. Birden fazla kullanım alanı bulunan kartonların da farklı çeşitleri vardır. Boyutları ve üretimde kullanılan malzemeler, çeşitlerin belirlemesinde yardımcı olur.

Ara Karton Çeşitleri

Özellikle tekstil olmak üzere pek çok farklı sektörde ihtiyaç duyulan ara karton farklı çeşitlere sahiptir. Ayırıcı karton ismi de verilen karton çeşitleri, kullanım alanlarına göre farklılık gösterir.

En çok kullanılan çeşit ise seperatör ara karton çeşididir. Bu ürün, genellikle bölmeler halinde üretilir ve bu sayede küçük ürünlerin yan yana konulmasını sağlar. Genellikle porselen ve cam gibi ürünlerde tercih edilen ara karton seperatör diğer ürün çeşitlerinde de kullanılabilir.

Ara Karton Kullanım Alanları

Ara karton ürününün kullanım alanı oldukça geniştir. Genellikle büyük koliler içerisindeki ürünler ayırmaya yarayan ara karton kullanım alanları aşağıda sıralanmıştır.

  • Tekstil ürünlerini kolilemek için kullanılır.
  • Porselen ve cam gibi ürünlerin kırılmasını önlemek için kullanılır.
  • Tekstil ürünlerinin rafta ve pakette özenle durması için kullanılır.
  • Ayna ve çerçeve gibi ürünlerde destekleyici olarak kullanılır.
  • Masa örtüsü gibi belli bir metraja sahip olan ürünlerin sarılması için kullanılır.
  • Kolilerin alt ve üst kısımlarında kademe farkını ortadan kaldırmak için kullanılır.

Kullanım alanları, kişinin arzusuna göre de değişiklik gösterir. Kullanım amacına özel olarak üretilen kartonlar, farklı boyut ve işlevlere sahip olabilir. Örneğin; seperatör ara karton ürünlerin ayrıştırılmasını sağlarken, düz ara kartonlar ayna gibi eşyalara destekleyici olarak kullanılabilir. Burada kullanılacak ürünün boyutu ise isteğe bağlı olarak çalışılabilir.

Ara Karton Ne İşe Yarar?

Ara kartonları günlük hayatta pek çok yerde görmek mümkündür. Hemen her mağazada işlevsel olarak kullanılan kartonlar; ayırıcı, destekleyici ve sabitleyici olarak kullanılabilirler. Sektörde en fazla kullanılan çeşidi ise ara karton seperatör ürünüdür.

Bu ürün, kolilenecek olan malzemelerin birbiriyle temas etmesini önlemek amacıyla kullanılır. Örneğin; bir kahve fincanı seti alındığında paketin içerisinde seperatörü görmek oldukça yüksek bir ihtimaldir. Çünkü kahve fincanı gibi ürünler kırılmaya müsaittir ve bu ürünler aynı pakete konulduğunda bir ayırıcı kullanmak mecburi olur. Ara katmanlar için kullanılacak olan ara kartonlar, ürünlerin birbirine değmesini ve bu sayede de kırılmasını önler.

Ara Karton Fiyatları

Ara karton ürününde fiyatlandırmayı belirleyen bazı faktörler vardır. Bunlar ürünün çeşidi, gramı, boyutu ve malzemesi olarak belirlenebilir. Sektörde sıkça kullanılan bazı çeşitlerinde farklı fiyatlandırmalara rastlamak mümkündür.

Ara karton seperatör fiyatları ve klasik düz karton arasında fiyat farkı vardır. Kısacası fiyat listesi, ürünün tüm özellikleri göz önüne alınarak yapılandırılır. Kişiler, ihtiyaç duydukları ürünün çeşidine ve boyutuna göre araştırma yaparak en net tutara ulaşabilirler.

Ana Menü

× Nasıl yardım edebiliriz?