Balonlu Naylon

Balonlu naylon eşyaların ve alanların korunması amacıyla kullanılan koruyucu malzemelerdendir. Plastik hammaddeden üretilen bu malzemeler üzerinde patlayabilir baloncuklara sahip olması sebebiyle bu isimle anılır. Bu naylonlar aynı zamanda pat pat naylon olarak da bilinir.

Çünkü baloncuklar elle patlatıldığında pat pat şeklinde ses çıkar ve kişileri eğlendirir. Koli Ekspres firması olarak eşyalarının ambalajlanması ve korunması için balonlu pat pat naylon satın almak isteyenleri için balonlu naylon satışı gerçekleştiriyoruz. Eşyalarınız için kaliteli ve kullanışlı balonlu naylonlara ihtiyaç duyuyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.

Balonlu Naylon Nasıl Kullanılır?

Koli Ekspres aracılığıyla satın alabileceğiniz balonlu naylon torba çeşitlerinin kullanımı oldukça kolaydır. Bu naylonları eşyalarınızın türünü, boyunu ve özelliklerini göze alarak sarmak suretiyle kullanabilirsiniz. Sarma işlemini doğru yaptığınız takdirde eşyalarınızı naylonlarla doğru şekilde koruyabilirsiniz. Sarma işlemini doğru yapmadığınız takdirde eşyalarınızın zarar görmesinin önüne geçemeyebilirsiniz.

Eşyaların darbelerden korunması için balonlu naylonlar kullanmak istediğinizde eşyanın kırılma ihtimaline karşı naylonlar 2-3 katlı şekilde sarabilirsiniz. Böylelikle darbelerden etkilenme oranını azaltarak sağlam kalmalarını kolaylaştırabilirsiniz. Özellikle taşınma esnasında eşyalarınızın kırılmasını veya çizilmesini önlemek için mobilyalarınızı, beyaz eşyalarınızı ve teknolojik ürünlerinizi 2-3 katlı sarabilirsiniz. Ayrıca naylonların koruma sağlaması için balonlu kısımların eşyalarınızla temas etmesini sağlamanız gerekir. Böylelikle darbelerin eşyalarınıza ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Balonlu naylonlar eşyalar dışında yalıtım amacıyla da kullanmanız mümkündür. Özellikle hayvan besliyorsanız onların kümes ve kulübelerini balonlu naylonlarla sararak sıcak ve soğuk havadan korunmalarını sağlayabilirsiniz. Bu naylonlar sayesinde güneş ışınları, kar ve yağmur içeriye girmez ve hayvanlarınız rahatsızlık yaşamaz. Ayrıca ısı yalıtımı özelliğinden dolayı depo alanlarında da pat pat naylonları kullanmanız mümkündür.

Balonlu Naylon Kullanım Alanları

Balonlu naylon poşet kullanım alanı geniş olan koruyucu malzemedir. Özellikle eşyaları alabilecekleri darbelerden koruması için kullanılır. Ayrıca yalıtım özelliğine sahip olması eşyaların korunması dışında da kullanılmasını sağlar.

Sitemizden satın alabileceğiniz balonlu naylonların kullanım alanları arasında şunlar vardır;

 • Beyaz eşyalarda
 • Mobilyalarda
 • Teknolojik aletlerde
 • Nakliye sektöründe
 • Av kulübesi yapımında
 • İlaç sektöründe
 • Kümes yapımında
 • Aydınlatma ürünlerinde
 • Gıda sektöründe
 • Depo alanlarında
 • Kargo sektöründe
 • Hediye ve süs eşyalarında

Bu alanlar için kullanabileceğiniz en ucuz balonlu naylon çeşitlerini sitemizden satın alabilirsiniz. Bu sayede hem ekonomik alışveriş yapmış olursunuz hem de eşyalarınızı kaliteli malzemelerle koruma altına alabilirsiniz.

Balonlu Naylon Çeşitleri

Nakliye, beyaz eşya ve mobilya sektöründe yaygın olarak balonlu naylonlar küçük balonlu ve büyük balonlu naylon olmak üzere iki çeşide ayrılır. Büyük balonlu naylonlar genellikle büyük boyutlu eşyalar için tercih edilirler ve büyük eşyaların korunmasını sağlarlar. Ayrıca büyük eşyaların hareket etmesini engeller. Küçük balonlu naylonlar ise daha küçük ebatlı eşyalar için kullanılır ve koruma etkisi ise büyüklere oranla daha azdır.

Firmamız aracılığıyla balonlu naylon satın almak isteyenler genişlik, uzunluk ve gramaj bilgisine göre ürün seçimi yapabilirler. Bu özellikler sayesinde ihtiyaç duyulan ölçülerdeki naylonların satın alınması mümkün olur. Kategorimizde yer alan balonlu naylonlar 100cmx50m, 100cmx10m ve 150cmx10m ebatlarına sahiptirler.

Ürünlerimizin gramajları ise 35gr ile 70gr şeklindedir. Ayrıca firmamıza ait balonlu naylon fiyatları çeşide ve gramaja bağlı olarak değişmekle birlikte 29,90-179,90 TL aralığında satışa sunulur. Eşyalarınızı korumak veya ısı yalıtımı için naylonlara ihtiyacınız varsa sitemizi inceleyerek vakit kaybetmeden siparişinizi verebilir ve kaliteli ürünlerimizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Balonlu Naylon Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Balonlu naylon seçimi için iki kriter önemlidir. Bu kriterlerden ilki eşya türüne göre balonlu naylon seçimi yapmaktır. Beyaz eşya ve mobilyaların sarılması için naylona ihtiyaç varsa 150 cm genişliğine sahip büyük balonlu naylonlar tercih edilmelidir. Ayrıca bu eşyalar göz önüne alınarak genişliği büyük olan naylonlar seçilmelidir. Ayrıca kırılacak olan cam veya teknolojik eşyalarınız için 3 katlı olarak üretilen balonlu naylonları kullanarak eşyalarınızın güvenliğini kesin olarak sağlayabilirsiniz.

Naylon seçiminde göz önüne alınması gereken ikinci kriter ise balonlu naylonun hangi amaçla kullanılacağıdır. Bu naylonları cam, pencere veya kapı yalıtımı için kullanacaksanız naylon seçimini bu amaca uygun olacak şekilde yapmanız gerekir. Yalıtım için küçük balonlu naylonları tercih etmeniz istediğiniz koruma kapasitesinin düşük olması ve ince olması nedeniyle istediğiniz yalıtımı sağlayamamanıza neden olabilir.

Ana Menü

× Nasıl yardım edebiliriz?