Koli Bandı

Kolileme ve paketleme işlemlerinde en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden birisi, tek taraflı güçlü yapıştırıcı özelliği olan koli bantlarıdır. Kağıt, karton gibi her yüzeye yapışma özelliği olduğundan günlük hayatta her yerde karşımıza çıkmaktadır. Koli bandı ihtiyaçları için kategoriler bölümünden ürün başlığı seçilebilir.

Toptan koli bandı siparişleri vermek isteyenler, ürün çeşitlerini belirleyerek işlemler yapabiliyor. Koli bantları kullanım alanlarına ve amaçlarına göre farklı çeşitlerde üretilmektedir. Tüm bant çeşitleri, karton, plastik, duvar, cam, metal gibi yüzeylere kolay yapışmakta ve parçaların birbirine bağlanmasında, iki yüzeyin yapıştırılmasında kullanılır.

Koli Bandı Kullanım Alanları Nelerdir?

Koli bantlarının çeşitleri, kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. şeffaf koli bandı ışığı tamamen geçirmekte ve her türlü paketleme işlemlerinde kullanılabilmektedir. Şeffaf, renkli ve baskılı gibi farklı özelliklere sahip olan koli bantlarının kullanım alanları, her türlü taşımacılıkta kullanılan kolileme ve paketleme işlemleri olarak gösterilir. Kolilerin en güvenli şekilde kapatılmasını sağlar.

Güçlü yapışkanlık özelliği ile günlük hayatta birçok alanda, iki yüzeyin ya da parçanın birbirine bağlanması, paketlerin kapatılması amacıyla kullanılır. Ürün sevkiyatında kullanılan her boyuttaki kolilerin kapatılmasını ve taşıma boyunca açılmamasını sağlar. Koli bantları, kullanım alanlarına göre farklı boyutlarda ve özelliklerde üretilir.

Koli Bandı Boyutları Nedir?

Koli bandı siparişlerinde, kullanım alanına ve amacına göre seçim yapmak önemlidir. Beyaz koli bandı paketleme işlemlerinde beyaz renkli koliler ile uyumlu olduğu için tercih edilmektedir. Ayrıca kullanım yerine göre ışık geçirgenlik özelliği daha azdır ve kullanıldığı yüzeyin en iyi şekilde kapatılmasını sağlar. Koli bandı megabant olarak tanımlanır ve farklı boyutlarda üretilmektedir.

Müşteri taleplerine göre koli bandı boyutları oluşturulabiliyor. Bant boyutları, 12 mm ile 1530 mm genişlik ölçüsünde değişebiliyor. Uzunlukları ise 100 m ile 5000 m arasında olabiliyor. En çok tercih edilenler 100 m uzunluğunda olanlardır. Yoğun kullanım alanlarında, Jumbo bobin olarak adlandırılan farklı genişlikte 5000 m uzunluğunda olanlar tercih edilebilir. Kategori bölümünden ilgili başlık seçilerek, ürün özellikleri belirtilerek siparişler oluşturulabilir.

Koli Bandı Renk Seçimi Neden Önemlidir?

Koli bantları, renk seçeneklerine göre üretilebiliyor. Beyaz, sarı, kırmızı, gri koli bandı gibi tüm renk seçenekleri kullanılabiliyor. Koli bandı renk seçimi genel kullanım amacına uygun olması açısından önemlidir. Renkli koli bantları, koli içerisinde yer alan ürün çeşidi hakkında bilgi verici olabiliyor. Sevkiyat sırasında, hangi koli içerisinde hangi tür ürün olduğu, bant renklerine göre belirlenebiliyor. Bu hem sevkiyatın hem de depolama işlemlerinde büyük kolaylık sağlar. Kullanım alanı ve amacına göre renkli koli bant seçimi özel olarak yapılmalıdır.

Koli Bandı Çeşitleri

Endüstri alanının her yerinde ve günlük hayatta evlerde farklı koli bandı çeşitleri kullanılmaktadır. Koli bantları, gelen taleplere göre çeşitlendirilmekte ve üretilmektedir.

En çok kullanılan ve talep edilen bant çeşitleri şunlardır;

  • Hotmelt koli bantları,
  • Akrilik koli bantları,
  • Solvent koli bantları,

Koli bantları, dayanıklılık ve yapı özelliklerine göre çeşitlendirilirken, renklerine göre de çeşitlendirilmektedir. Kağıt koli bandı, şeffaf, beyaz, kahverengi, renkli koli bandı için çok sayıda çeşidi vardır. Baskılı ve logolu koli bantları, firmaların taleplerine göre özel sipariş olarak üretilir. Çeşitlerinin üretim teknikleri farklı oluyor. Hotmelt koli bantları, sıcak eritme tekniği ile üretilen bant çeşitleridir.

Koli bandı çeşitlerinin elle kopartılabilir özelliğe sahip olması, kullanım alanlarında, bantlama makinesine ihtiyaç duyulmadan kullanılmasını sağlar. Hotmelt koli bantları kullanıldıkları yerden ısı uygulanmadan kolay çıkmaz. Yüksek ısılı yerlerde yapışkanlık özelliğini çabuk kaybeder. Bunun için kullanım alanlarına göre seçim yapılmalıdır.

Koli Bandı Fiyatları

Koli bandı fiyatları ürün kategorisinde, ürün ölçü ve özelliklerine göre gösterilir. Su bazlı koli bantları, ucuz koli bandı olarak ürün çeşitleri arasında yer alır. Su baslı olanlar en ucuz olurken, solvent koli bantları daha pahalı oluyor. En çok kullanılan ve talep edilen koli bantları, 45 mm x 40 m ya da 45 mm x 100 m olanlardır. Toptan satışlarda, fiyat seçenekleri daha avantajlı olarak sunulur.

Fiyatları belirleyen en önemli hususlar arasında, sipariş miktarı, koli bandının eni, uzunluğu, baskı özelliği, renk seçenekleri gibi faktörler yer alıyor. Tüm özellikler toplan sipariş fiyatlarını etkilemektedir. Kategori bölümünden, bant çeşidini seçenler, sipariş oluştururken, paket içerisindeki sayıyı ve toplam sipariş miktarını belirleyebilirsiniz. Ürün fiyatlarını, adet olarak ya da toptan sipariş olarak görüntüleyebilirsiniz.

 

Ana Menü

× Nasıl yardım edebiliriz?