Taşınma Kolisi Setleri

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Taşınma insan hayatında sık olmasa da karşılaşılan bir durumdur. Bazen insanlar ihtiyaçlarından dolayı veya şehir değiştirme durumlarında ev değişimi yapmak zorunda kalabiliyor. Bu durumda ev seçimi kaçınılmazdır.

Ev seçimi, hazırlıklar ve temizlik aşamasından sonra eşya taşıma aşamasına geçilir. Ev taşıma süreci de oldukça yoğun bir iştir. Ev taşıma işlemi sağlıklı bir şekilde yürümesi için eşyalarında iyi bir şekilde ev taşınma kolisi ile kolilenmesi gerekir.

Her eşyanın uygun bir koliye ve uygun bir şekilde kolilenmesi gerekir. Kırılma riski taşıyan eşyalar, kitaplar ve tekstil ürünleri farklı kolilerde ve fiziki ölçülerine göre kolilenmelidir. Bu kolilerin taşınması da kolilenmesi kadar önemlidir. Taşınma sırasında herhangi bir darbe ve ezilmeye maruz bırakılmamalıdır.

Taşınmada Kullanılan Koliler

Ev, iş yeri ve büro taşımasında kullanılan ve vazgeçilmez bir parça özelliğine sahip olan koliler hemen hemen tüm taşıma organizasyonlarında özenle kullanılır. Bu taşınma kolisi toptan alınabildiği gibi perakende bir şekilde de tedarik edilebilir.

Fakat toptan alınabilecek taşınma kolisinde ev eşyaları göz önüne alındığı için tüm ihtiyaçlara göre hazır koli setlerine ulaşılabilir. Onun için toptan koli alınması ev taşıma sırasında olumsuzluklarla karşılaşılmaması için daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca tüm eşyalara göre seçilen koliler taşınma süresini de hızlandıracaktır.

Taşınma Kolisi Özellikleri

Taşınma kolisi taşınma sırasındaki taşınma yükünün büyük bir kısmını karşılar. Taşınma öncesinde taşınma kolisi nereden alınır gibi birçok soru ile karşılaşıyor. Fakat daha önemlisi bu kolilerde olması gereken özelliklerdir.

Taşınma kolisinde olması gereken özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Taşınma kolisi taşınacak eşyaya uygun olmalıdır.
  • Taşınma kolisi eşyaya göre sağlam olmalıdır.
  • Taşınma kolileri farklı boyutlarda olmalıdır.
  • Taşınma kolisinin üzeri yazılabilir olmalıdır.

Bu özelliklerin dışında taşınma kolisi seçilirken tüm oda ve mutfak eşyaları göz önünde tutulmalıdır. Bu eşyalar rahatlıkla kolilere dizilmeli ve taşınma sırasında herhangi bir risk teşkil etmemelidir. Bu koliler taşıma aracına da özenli bir şekilde dizilmelidir

Taşınma Kolisinin Hazırlanması

Taşınma sürecinin başlangıcı kolilerin hazırlanması sürecidir. Bu süreçte süreç koli seçimi ve alımı ile başlar. Alınan koliler taşınacak ev veya iş yerine getirilir. Peki taşınma kolisi nasıl hazırlanır ve nelere dikkat edilmelidir. Bu aşamada kolilere amaçlarına göre eşyalar koyulur.

Kolilere taşıyabileceği kadar eşya koyulmalı ve kaldırabilecekleri ağırlıktan fazlası koyulmamalıdır. Koliler odalara göre ayrı bir şekilde dizilir ve taşınması sağlanır. Bu şekilde organize edilen taşınma süresi daha sağlıklı olacaktır ve gereksiz iş yükü de olmamış olacaktır.

Çeşitli Boyutlara Sahip Taşınma Kolisi

Taşınma kolileri farklı boyutlara sahip olurlar. Örneğin bir tv boyutuna göre bir koli ile kolilenmelidir. Aynı şekilde kitaplıkta bulunan kitaplar, mutfak eşyaları ve elbiseler farklı boyutlarda ve özelliklerde koliler ile kolilenmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus büyük kolilere küçük ve ağır eşyalar ile olması gerekenden fazla ağırlık yüklememektir.

Taşınma kolisi seti içerisinde her çeşit koli bulunur. Bu koliler hazırlanırken ev veya büro eşyaları göz önünde tutularak hazırlanmıştır. Bu setler sayesinde eşyaların hepsi rahatlıkla taşınabilir.

Çeşitli Modellerde Taşınma Kolisi

Taşınma kolileri taşınacak eşyalara göre modellere sahiptir. Bu modeller taşınacak eşyanın cinsine ve ağırlığına göre değişebilir. Özellikle kırılma tehlikesi olan mutfak eşyaları için kendine özgü modelde taşıma kolisi modelleri bulunur.

Bu modeller cam veya vazo cinsi eşyalara özel üretilmiş ve taşınma sırasında herhangi bir risk teşkil etmemesi için kullanılır. Kırılma riski taşıyan eşyalar kolinin içinde hareket etmeden sabit bir şekilde durması gerekir.

Bu koliler taşınma sırasında da hareket etmemeli ve kırılması engellenmelidir. Bu tarz eşyaların kolilenme aşaması diğerlerine göre daha da zor ve önemlidir. Taşınma kolisinde model kolinin dayanıklılığını da gösterir. Taşınma kolisi fiyatları modeline göre değişiklik gösterebilir.

Taşınma Kolisi Maliyeti

Taşınma kolisi belli bir maliyete sahiptir. Bu koliler normal kolilere göre daha özellikli ve dayanıklı oldukları için diğer kolilere göre daha maliyetli olacaktır. İşlevselliği düşünüldüğünde taşınma kolisi en ucuz koliler arasında yer alır.

Bu kolilerin fiyatları kolilerin boyutları ve alınacak ürün adedine göre değişiklik gösterebilir. Taşınma kolisi taşınmadan sonra tekrar kullanılması için saklanabilir ve birden fazla taşınma organizasyonunda kullanılabilir.

Ana Menü

× Nasıl yardım edebiliriz?